Czyszczenie Instalacji

 

  Serwis autoryzowany

    Instalacje oraz serwis kotłów     gazowych, Roman Gomółka

 

    Aqua - Rem:
    ul. Korfantego 27,
    44-100 Gliwice

    kom. 601 822 622
    tel. 32 775 19 05  

    e-mail: biuro@aquarem.pl

 

    • Montaż i dobór urządzeń
    • Uruchomienia
    • Przeglądy
    • Konserwacje
    • Serwis

.

Ogólnie o czyszczeniu


W wielu budynkach, ze względu na właściwości wody dochodzi do odkładania się kamienia kotłowego w instalacji, co szybko skutkuje spadkiem temperatury i ciśnienia wody. Najczęściej przyczyną tego są zakamienione wymienniki ciepła. Jednak czasem ich wyczyszczenie bądź nawet wymiana na nowe nie rozwiązuje problemu, ponieważ jego przyczyną jest zwężenie grubą warstwą kamienia przekroju rur w instalcji, w wyniku czego gwałtownie spada ciśnienie oraz przepływ wody.

 

Kamień kotłowy to twardy osad odkładający się w rurach, grzejnikach, armaturze i wymiennikach ciepła zazwyczaj blokujący przepływ wody grzewczej. W sposób istotny zmniejsza sprawność układu grzewczego i jest przyczyną wielu poważnych awarii kotłów oraz armatury.

 

Zajmujemy się czyszczeniem instalacji centralnego ogrzewania w domach prywatnych a także budynkach komercyjnych takich jak ośrodki wypoczynkowe, hotele etc. kończąc na instalacjach przemysłowych.

 

Do każdego rodzaju czyszczonej instalacji wykorzystujemy inne techniki i inne urządzenia i inne rodzaje chemii. Pracujemy na najlepszych urządzeniach do czyszczenia jak Rothenberger czy Powerflush Fernox.