Chemia i Filtry

 

  Serwis autoryzowany

    Instalacje oraz serwis kotłów     gazowych, Roman Gomółka

 

    Aqua - Rem:
    ul. Korfantego 27,
    44-100 Gliwice

    kom. 601 822 622
    tel. 32 775 19 05  

    e-mail: biuro@aquarem.pl

 

    • Montaż i dobór urządzeń
    • Uruchomienia
    • Przeglądy
    • Konserwacje
    • Serwis

.

 

 

 

 

Fernox Cleaner F3 neutralny preparat, umożliwiającym szybkie i skuteczne czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania

 

 

Sentinel X800 Jetflo silny środek czyszczący o wysokiej aktywności do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania

 

 

 

Fernox TF1 filtr magnetyczno-hydrocyklonowy do montażu w obieg instalacji CO

 

 

Sentnel Eliminator filtr magnetyczny z technologią Quadra-Cyklone wykorzystująca 4 cyklony wirnikowe i tyleż magnesów

Chemia oraz filtry których używamy do czyszczenia

 

 

Fernox Cleaner F3 jest neutralnym preparatem, umożliwiającym szybkie i skuteczne czyszczenie instalacji centralnegoogrzewania. Pozwala on usunąć wszelkie zanieczyszczenia, szlam i kamień z istniejących instalacji, niezależnie od ichwieku. W ten sposób pomaga przywrócić sprawność grzewczą instalacji oraz całkowicie lub częściowo wyciszyć pracę kotła. Nadaje się również do czyszczenia nowych instalacji przed oddaniem do użytku,przez usunięcie pozostałości pasty lutowniczej i innych zanieczyszczeń, pomagając w ten sposób przedłużyć trwałość eksploatacyjną instalacji.

 


 

Sentinel X800 Jetflo jest silnym środkiem czyszczącym o wysokiej aktywności do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania. Jest on szczególnie przeznaczony do stosowania razem ze sprzętem do płukania ciśnieniowego. Usuwa osady tlenku żelaza i wapnia utrudniające przepływ w wymiennikach ciepła, grzejnikach i rurach. Dzięki jedynemu w swoim rodzaju składowi środek Sentinel X800 Jetflo może działać w warunkach neutralnego pH jak wnikający środek dyspergujący, eliminując konieczność czyszczenia tradycyjnymi kwasami i problemy z nimi związane. Formuła płynu zawiera również czynniki chroniące metal przed korozją. Środek Sentinel X800 Jetflo jest przeznaczony do użycia z powszechnie spotykanymi metalami i stopami, w tym aluminium.

 


 

Fernox TF1 jest to filtr magnetyczno-hydrocyklonowy do montażu w obieg instalacji CO.  Wyjątkowe działanie, usuwa wszystkie zanieczyszczenia, magnetyczne i niemagnetyczne.  Dostosowany do rurociągów pionowych i poziomych.  Punkt wlewu dla produktów Fernox linii "F”.  Czyszczenie natychmiastowe bez konieczności usuwania lub demontażu.

 


 

Sentnel Eliminator filtr magnetyczny w którym zastosowana została technologia Quadra-Cyklone wykorzystująca 4 cyklony wirnikowe i tyleż magnesów. Cyklony powodują przy napływie wody do filtra powstawanie automatycznego procesu przyśpieszania jej przepływu, co z kolei skutkuje odwirowaniem i oddzieleniem od strumienia wody wszelkich zanieczyszczeń. To właśnie kombinacja 4 cyklonów tak radykalnie wzmacnia siły odśrodkowe działające w obrębie zestawu. Dlatego też wszelkie zanieczyszczenia pozwalają się lepiej oddzielić niż w jednym, dużym cyklonie. Oczyszczona woda na koniec przepływa przez centrum cyklonu do góry, a nieczystości pod wpływem siły grawitacji opadają do osadnika. W osadniku zamontowane są cztery magnesy wychwytujące cząstki magnetyczne. Chroni to skutecznie przed ich ponownym przechwyceniem przez wodę akurat oczyszczaną.